Cseh László
A feleségem révén ismerkedtem meg a lovakkal és a lovasterápiával. Számomra lenyűgöző
az a fejlődés, ami 1-1 gyermek esetében bekövetkezik köszönhetően a lónak és nem
mellesleg a terapeutának. Viszont az én kapcsolatom a lovakkal nem munka jellegű, inkább
családias. Igyekszem a háttérben mindent megtenni azért (etetés, itatás, legelő
karbantartása, egyéb munkák), amivel segíteni tudom a szakmai munkát. Ezen felül mind
autizmus spektrumzavarban, mind ADHD-ban érintett vagyok, így talán hitelesebb a szülők
felé is az, amit képviselünk és személyes tapasztalataimmal tudom segíteni is őket.
Csehné Auvalszky Kata
Egészen kislány korom óta rajongok a lovakért, így tudatosan ebben az irányban képzeltem
el a jövőmet. 2012-ben szereztem diplomát a SZTE-JGYPK gyógypedagógiai karán,
értelmileg és tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon. Ezt követően pedig Fóton
a Magyar Lovasterápiás Szövetség képzésén gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna
szakágon végeztem. Azóta a lovasterápia szerves része az életemnek, 2024-től pedig az
Alapítvány szakmai vezetőjeként dolgozom. A hétköznapokban az egyéni lovasterápiás
foglalkozások mellett csoportos terápiával is foglalkozunk, illetve intézményi szünetekben
táborokat és különböző tematikus napokat, rendezvényeket is szervezünk.
Petró Zsófia
Petró Zsófia vagyok, humán- és kutyafizioterapeuta. Már gimnazistaként a lovasterápia
keltette fel az érdeklődésemet, emiatt választottam a gyógytornász szakirànyt a Debreceni
Egyetem Népegészségügyi Karán. Az egyetem elvégzése után gyógytornászként kezdtem
dolgozni, a hippoterápia tanulmányomat pedig 2025-ben kezdtem meg, mely még jelenleg is
zajlik. 2024-ben én is tagja lettem a Jó Úton Lóháton Alapítvànynak. Tanulmányaim
befejeztével szeretném az alapítvány szakmai csapatát erősíteni.
Varga Ildikó
Egresi-Kiss Zsóka
Kapcsolatom a lovasterápiával 2020-ban indult, amikor is nagyobbik gyermekünkkel
kezdtünk el járni Katához. Azóta szakmai kapcsolatunk is több évre tehető.
Alapvégzettségeimet tekintve óvodapedagógus és gyógypedagógus diplomával
rendelkezem. Mellette elvégeztem az egyéni és csoportos TSMT, valamint a HRG
tanfolyamokat is. Jelenleg gyógypedagógusként dolgozom főállásban jellemzően autista,
megkésett nyelvi- és mozgásfejlődésű gyermekekkel korai életkorban. Számomra fontos,
hogy az a gyermek, akinek bármilyen elmaradása tapasztalható megkapja a számára
legmegfelelőbb fejlesztést ahhoz, hogy a fejlődését minél optimálisabban elő tudjuk segíteni.
Ezért nagyon fontosnak tartom a team munkát, ugyanis más szakemberrel/szakemberekkel együtt hatékonyabban tudunk eredményeket elérni.
